Archive for Aktuálně

Vítáme jaro!

Děti z dětského domova ve Frýdlantu se už moc těší na jaro.  Mohou trávit více času venku, hrát si na písku, jezdit na kole, hrát míčové hry. K jarním radovánkám také patří hrabání trávy, listí, úklid starých větví ze zahrady, kypření zeminy pro nové kytičky, příprava truhlíků pro voňavé bylinky, kterými si zpestří své pokrmy.

Do úklidu po zimě se v dětském domově zapojují starší i mladší děti. Pod vedením vychovatelů zvelebují okolí domova. Při práci načerpají spoustu vědomostí, dovedností, zdokonalují se ve zručnosti. Odměnou jim je krásné prostředí, ve kterém tráví svůj dětský život.

 Kamila Poncová a Klára Maryšková, vychovatelky

Zahájení sezóny jara!

Jarní prázdniny jsme v pátek 8.3.2019 zakončili prvním opékáním vuřtů. I přesto, že počasí nebylo úplně ideální, bylo chladno a sem tam spadla i nějaká ta kapka, se opékání vyvedlo. Děti byly nadšené, všem moc chutnalo, všechno snědly a už se těší na další opékání.

Mgr. Pavlína Stavinohová, vedoucí vychovatelka

Etiketa s Janem Čenským

Your chance pozvala na sobotu 23.3. naše 2 dospívající slečny v rámci projektu Začni správně do Grand Hotelu Bohemia v Praze na den s etiketou za doprovázení Janem Čenským a Lucií Bernardes da Silva.

Pro děvčata krom etikety to bude zřejmě i dobrodružství. Z Frýdlantu do Prahy a zpět se musí dopravit hromadnými dopravními prostředky….

Poděkování pro Sdružení baráčníků Větrov!

Poděkování  pro Sdružení baráčníků Větrov!

Dne 2.3.2019 se děti z Dětského domova Frýdlant zúčastnily tradičního Masopustního průvodu masek, který pořádalo Sdružení baráčníků Větrov. Děti byly nadšené z mnoha krásných převleků, doprovodné hudby i spousty dobrot, které dostaly. Všem pořadatelům patří velký dík za velmi příjemně strávené odpoledne, plné veselé nálady, tance a fajn zážitků. Děkujeme!!

Iveta Palečková, vychovatelka DD Frýdlant

Nadační příspěvek Tereza Maxová dětem

Na podzim 2018 jsme požádali o nadační příspěvek na školy v přírodě. Nadace Terezy Maxové dětem nás ve výběrovém řízení vybrala a přispěje tak 4 dětem částkou ve výši 7.600,- . Děkujeme. Teď už zbývá jen dětem zabalit…..

Začni správně!

Dne 8. 12. 2018 jsme se zúčastnili akce „Vánoční tematické setkání“. Akci pořádala nezisková organizace „Začni správně“, která pomáhá mladým lidem z dětského domova nebo pěstounské péče, aby se po odchodu postavili na vlastní nohy a byli schopni žít plnohodnotný a samostatný život. Pro děti byl připravený bohatý program: vánoční dílničky, hry, fotokoutek, dárečky, jídlo a pití, vánoční koledy. Akce se nám moc líbila 😄.
Gabriela Novotná

Předvánoční čas v dětském domově

Ježíškovými pomocníky se na chvíli staly děti a tety v dětském domově. Všichni vlastnoručně vyráběli výrobky na vánoční trh, který se uskutečnil 2. prosince 2018 u příležitosti rozsvícení vánočního stromku na náměstí ve Frýdlantu. Děti i tety byly nadšené, práce je bavila a obchod šel  „jako po másle“ a to díky laskavým návštěvníkům.

Přejeme krásné vánoční svátky.

Děkujeme za účast a těšíme se v příštím roce.

Za děti a zaměstnance DD

Zdeňka Ježowiczová

 

Sociální automobil v pronájmu od firmy Kompakt, s.r.o.

V pondělí 29.10.2018 k nám zavítal zástupce firmy Kompakt s.r.o. Poděbrady pan Bc. Zdeněk Maruška s manželkou, aby nám předali sociální auto výměnou za staré na dalších 6 let. Auto v našem zařízení je velmi potřeba zejména k zajištění odvozu dětí do mateřské školy, k lékařům a zásobování.
Děkujeme všem firmám, které projekt „Sociálního auta“ finančním příspěvkem pro nás podpořily (viz loga na obrázcích)!
Mgr. Věra Dunajčíková

dav

dav

dav

dav

Děti dětem

Na pozvání Jarmilky Dolejškové z Klubu přátel dětí dětských domovů o.s. v Novém Strašecí jsem se vydali na X.ročník benefičního koncertu DĚTI DĚTEM. Teta ředitelka řídila, teta Pavla navigovala. Sára, Adéla a Mário se starali o to, aby cesta tam i zpět byla příjemná vyprávěním vtipů, zážitků ze školy a z benefičního koncertu.
V průběhu koncertu se představily děti z DD Olomouc, Tachov, Žatec a Sázava. Hostem večera byla paní Hanka Křížková a celý průběh moderoval pan Honza Lukavský. Výtěžek z dobrovolného vstupného je věnován onkologicky nemocným dětem.
Koncert se nám velmi líbil a slíbili jsme, že i náš domov se v příštím roce zúčastní nejen jako host, ale i jako vystupující.
Mgr. Věra Dunajčíková

Den s firmou SoftwareONE Czech Republic s.r.o.

Středeční den 17.října 2018 byl společným dnem plným aktivit s manažery firmy SoftwareONE. Dopoledne se manažeři věnovali úklidu areálu, výsadbě okrasných keřů a rostlin u vstupu do budovy, natírání plotů u jednoho z domečků a vyklizení starého zařízení z uzavřené budově na Větrově.
Po návratu dětí ze škol a školky měla firma připraveno spoustu aktivit na celé odpoledne:
posilování, jógu, kurz líčení, sbírání známek, kroket na zahradě, seznámení se psem a jak se k němu chovat, kreativní koutek, fotbal, badminton a spoustu dalších aktivit.
Odpoledne uběhlo velmi rychle a děti se s „velkými kamarády“ jen těžko loučily. Vždyť to bylo krásné odpoledne plné her a zážitků!
Děkujeme nejen za krásné odpoledne, ale i za finanční dar na výsadbu rostlin a okrasných keřů.
Mgr. Věra Dunajčíková