Výlet do Prahy

Výlet do Prahy ve dnech 26. 9. – 27. 9. 2015

Ráno v 8:00 jsme od červeného domku vyrazili směr Praha, kam jsme dorazili asi v 10:30. Tam na nás čekali Lucka a Martin Podolský a jejich děti Esterka a Dominik, se kterými jsme se přivítali. Ubytovaní jsme byli v jejich trojgeneračním domě, kde nám dali k dispozici vybavený byt a plnou ledničku (překvapení hostitelů). Po obědě, který jsme si přivezli, si Janička, Deniska a Patrik hráli s oběma dětmi hostitelů na zahradě. Společníka jim dělala psí rodinná přítelkyně Amálka. Starší děvčata šla dospat brzké vstávání.
Zhruba ve 13:00 hod. jsme vyjeli za kulturou v podobě muzikálového představení Fantom opery. Celý muzikál byl jedním slovem nádhera, kostýmy, scény, herecký a zpěvácký výkon. Ne, nadarmo byl na konci ohromný aplaus, kdy i diváci vstali.
Po skončení muzikálu nás čekala prohlídka části staré Prahy. Nejdříve jsme navštívili obchodní centrum (bývalé kasárna). Hostitelé byli také našimi průvodci po Praze, tak ani nebyl strach ze zabloudění. Za svitu lamp (už se šeřilo) jsme se např. prošli po Karlově mostu, zažili vyhlídku na osvětlenou Prahu atd. Večerní prohlídku jsme zakončili projížďkou tunelem Blanka, což byl pro některé také zážitek. Hostitelé nás ještě pozvali do italské restaurace.
Kolem 22:00 proběhl rychlý návrat do domu hostitelů, hygiena a všichni šli dost odevzdaně spát. Únava udělala své.
V neděli v 8:30 byl budíček, snídaně, sbalení a úklid. Dále následoval přesun do staré části Prahy, kde pokračovala prohlídka dalších pamětihodností. Po obědě jsme měli od hostitelů objednanou prohlídku židovského městečka. Prováděla nás princezna z pohádky Tři veteráni paní Vida Najvrtová. S dětmi se i vyfotila a koupila nám do domova svou knihu židovských pohádek. Pak už následoval odjezd směr Frýdlant. Na cestě zpět ještě zastávka u letadla na zmrzlinu.