Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Jak se nám "žilo" v karanténě?

Jak se nám "žilo" v karanténě?obrázek ohně

Jarní vlna epidemie koronaviru se našemu dětskému domovu vyhnula, podzimní vlna nás již bohužel zasáhla. Z důvodu karantény byla jedna rodinná skupina v listopadu izolována a byla ji nařízena karanténa. Po dobu karantény se pro dvě tety stal dětský domov přechodným domovem.

Ač by se zdálo, že se vlastně nic nemění, změnilo se hodně. Děti nesměly nikam, svůj život byly nuceny omezit pouze na dům a zahradu, kde žijí. Kontakt s okolním světem byl možný pouze přes telefon nebo sociální sítě.

Tety jim vymýšlely spoustu různých aktivit od stavění domečků v lese, malování koně pro Sv. Martina, vyráběly také vánoční ozdoby – hvězdy z papíru, krásné stříbrné oříšky, Mikuláše ze šišek. Velký ohlas mělo vyrábění sněhuláků ze dřeva, sněhuláci jsou nyní ozdobou u vchodu DD. Děti také malovaly kamínky a každý si namaloval i svůj osobní hrneček. Hrneček od dětí dostala také p. ředitelka, sociální pracovnice teta Monika i teta Lucka. A protože jsme měli celkem dobré počasí, tak jsme opékali i vuřty.

V době karantény jsme stihli také oslavit jedny narozeniny a nacvičit společně krásný tanec Jerusalema dance.

I přesto, že děti musely být „zavřené“ doma, bez kontaktu s okolím, tak situaci zvládaly velmi dobře a všechny aktivity si užívaly.

Mgr. Pavlína Stavinohová, vedoucí vychovatelka