Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Vyčisti les

Vyčisti lesPřipojujeme se k 4. ročníku soutěže Vyčisti les 2022

S dětmi z našeho domova pořádáme spoustu výletů do přírody. Rádi v přírodě pobýváme a proto nám není lhostejné jak to v ní vypadá. Je to smutný pohled, když vejdete do lesa a jako první uvidíte nepořádek, který po sobě někteří lidé zanechávají.  I přesto, že u nás máme momentálně většinu malých dětí, jsme se rozhodli, že při našich toulkách po našem okolí nebudeme k přírodě lhostejní a přiložíme své malé ručky k dílu a pomůžeme trochu přírodu vyčistit.

Jak jsme se do soutěže zapojili

Jedna skupinka dětí se během svého výletu z Bílého Potoka pod Smrkem do Lázní Libverda rozhodla, že nejen, že se bude kochat krásnou krajinou Jizerských hor, ale, že také, při té příležitosti uklidí nepořádek po ostatních „turistech“. Děti se uklízení chopily zodpovědně a snažily se posbírat to, co do lesa nepatří. 

Druhá skupinka dětí se rozhodla spolu se svoji tetou, že navštíví lesy kolem Kunratic a nebudou sbírat jen houby, ale, že se zaměří i na odpadky. Bohužel i oni objevili nepořádek v tak krásném lese. Odměnou jim byl nejen košík plný hub, ale i dobrý pocit, že udělaly něco pro přírodu. 

Z obou „uklízecích“ procházek máme i pár fotografii a snad i ty malé děti budou inspirací pro další lidičky, kterým není lhostejné jak naše příroda vypadá.

 

Co můžeme vyhrát?

Díky agentuře GetFound.cz, která soutěž pořádá, můžeme získat peníze od partnerů soutěže na vybavení našeho zařízení. Partnery soutěže jsou:

  • Astratex.cz - spodní prádlo a plavky pro děti, ženy a muže - 5000 Kč
  • Bezvaplenky.cz - plenky, hračky a potřeby pro maminky - 5000 Kč
  • Cashbot.cz  - peníze pro podnikatele - 5000 Kč
  • Frutiko.cz  - dárky z ovoce a čokolády, kytice a dorty - 5000 Kč
  • Invia.cz  - zájezdy a dovolené po ČR a za hranice - 5000 Kč
  • MKLůžkoviny.cz - povlečení, prostěradla a vše do bytu - 5000 Kč
  • Pravebio.cz  - bio a šetrné produkty pro celou rodinu - 5000 Kč
  • Rigalli.cz - čokolády, cukrovinky a slané lahůdky - 5000 KčMáme možnost vyhrát  8000 Kč, tak nám držte palce :).

Stránka soutěže:
vycistiles.cz