logotyp

Aktuálně

Jak děti vnímají nouzový stav?

V odpovědi dětí se většinou vyskytuje , že jim chybí škola, kamarádi, vycházky.....

Sponzor Silnice Libereckého kraje

Sponzor Silnice Libereckého krajeV zimě jsme nechali vyčistit areál od nebezpečných stromů. V prostorách, kde se nejvíce děti pohybují zůstaly nebezpečně trčet pařezy. V dubnu se však objevil sponzor, Silnice Libereckého kraje , a pod vedením pana Josefa Šteigra a řidiče auta,  8 pařezů "zmizelo".
Děkujeme!!!

Nouzový stav v našem domově

Nouzový stav v našem domověV době nouzového stavu, který už trvá od jarních prázdnin jsou naše děti stále a jen doma. Dopoledne se obvykle s tetami učí do školy dle pokynů učitelek, které nám většinou posílají mailem. Odpoledne se pak děti věnují činnostem převážně doma nebo v areálu. Buď je to oddychová činnost, jízda na kole, či v poslední době začaly děti pracovat na úpravě zahrad. ˇuprava zahrad a tvorba pozemků byla překvapivě iniciativa dětí, chtěly dělat něco jiného než obvykleSmějící seMlčící
Dopoledne nám v zajištění dohledu nad dětmi pomáhá paní učitelka ze Speciální školy ve Frýdlantě, vychovatelé ze Střední školy hospodářské a lesnické, dojíždí nám i paní vychovatelka z Liberce z domova mládeže při Střední škole strojní, stavební a doprvaní, dále asistentky a vychovatelka ze ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant, děvčata z Company Dance.  Moc děkujeme, zajištění dopoledních služeb bychom sami personálně neobsáhli.

Nadace Terezy Maxové dětem poskytla notebooky

Nadace Terezy Maxové dětem poskytla notebookyV posledních složitých dnech v uzavřeném zařízení vysvitlo sluníčko! Nadace Terezy Maxové dětem přispěchala s pomocí při domácí přípravě - daruje dětem 6 notebooků!
Děkujeme !!!

To dáme!

To dáme!

Všechny školy jsou dnes prázdné, tiché. Ale v našem zařízení to žije 24 hodin denně. Vyhlášený nouzový stav k zamezení šíření koronaviru samozřejmě ovlivnil život uvnitř zařízení. Nejde jen o dodržování hygienických pravidel, ale zejména o provoz zařízení. Jsou omezeny návštěvy ven i dovnitř, děti se dopoledne s tetami vzdělávají, musí zvládnout uvařit i oběd ( školní jídelna je uzavřená) , všichni se snaží o společné soužití po celý den v uzavřeném zařízení. 

Děkuji všem zaměstnancům za opravdu náročnou práci v tomto období a dětem za zvládání nové situace s heslem "To dáme"!
Děkuji zřizovateli KÚ LK a starostovi města Frýdlantu za okamžité poskytnutí roušek pro všechny děti a zaměstnance. 
Mgr. Věra Dunajčíková, ředitelka

Vánoční trh na radnici

Vánoční trh na radnici Děti spolu s tetami připravily vánoční dárečky, které pak měly možnost prodat na vánočním trhu ve Frýdlantě. Dárečky se velmi líbily a mnoho z nich nezbylo.

Staňte se JEŽÍŠKEM dětí z DD

Staňte se JEŽÍŠKEM dětí z DD

Den pro děti spojený s opravou zahradního altánu - motorkáři

Den pro děti spojený s opravou zahradního altánu - motorkáři3. ročník "Den pro děti" s NORTH MOTO TROLLS se tentokrát odehrál v našem zařízení. Odpoledni plné zábavy a soutěží předcházelo několik dní, kdy se pod vedením pana Jakuba Dobrovolného parta příznivců silných motorů vrhla na opravu střechy našeho zahradního altánu . Oprava byla i z jejich strany finančně zajištěna.
My jsme tak získali zase místo, kde se všichni můžeme scházet i za nepřízně počasí.
DĚKUJEME!!!

Prázdniny v našem domově

Prázdniny v našem domověPrázdniny mají děti letos opravdu pestré. Hned zpočátku prázdnin 12 dětí odjelo do ozdravoven v Peci pod Sněžkou . Zbytek velkých dětí pod vedením naší tety Kamily vyrazilo na Mezinárodní letní tábor v Hamru na Jezeře, kde se potkají s dětmi z 8 dětských domovů a 4 států.
A pak prázdniny budou pokračovat pro každé dítko individuálně, někdo půjde na příměstský tábor ve Frýdlantě, jiní vyrazí na letní tábory do Čimelic, Železnice či Kořenova. Nekteré děti část prázdnin stráví i u svých rodičů či prarodičů. Než se nadějeme, prázdniny utečou jako voda a září zase volá do školy!

Poděkování za pobyt v Itálii

Poděkování za pobyt v Itálii

V červnu letošního roku vyjelo 8 děti s doprovodem našich dvou tet na týdenní pobyt do italského BELLA ITALIa v rámci akce Dejme úsměv dětem 2019 díky společnosti ROSSMANN a Nadace Naše dítě. Pobyt si děti velmi užily a zde je jejich poděkování:

Tímto bych chtěla poděkovat za umožnění rekreace našich dětí, které si poprvé

vyzkoušely jak je slané moře, užily si mořské vlny, stavěly z mořského písku

hrady, opalovaly se na pláži a poznaly i chuť pravé italské zmrzliny. Poděkování

patří i paní delegátce Janě Starychové, která se o nás v místě pobytu velice

pěkně starala a podávala vyčerpávající informace.

 

                                               DĚKUJEME

Za Dětský domov Frýdlant

Hana Brožová

Etiketa s Janem Čenským

Etiketa s Janem Čenským Your chance pozvala na sobotu 23.3. naše 2 dospívající slečny v rámci projektu Začni správně do Grand Hotelu Bohemia v Praze na den s etiketou za doprovázení Janem Čenským a Lucií Bernardes da Silva.Pro děvčata krom etikety to bude zřejmě i dobrodružství. Z Frýdlantu do Prahy a zpět se musí dopravit hromadnými dopravními prostředky.... ...
Více informací

Zahájení sezóny jara!

Zahájení sezóny jara! Jarní prázdniny jsme v pátek 8.3.2019 zakončili prvním opékáním vuřtů. I přesto, že počasí nebylo úplně ideální, bylo chladno a sem tam spadla i nějaká ta kapka, se opékání vyvedlo. Děti byly nadšené, všem moc chutnalo, všechno snědly a už se těší na další opékání.Mgr. Pavlína Stavinohová, vedoucí vychovatelka ...
Více informací

Vítáme jaro!

Vítáme jaro!

Děti z dětského domova ve Frýdlantu se už moc těší na jaro. Mohou trávit více času venku, hrát si na písku, jezdit na kole, hrát míčové hry. K jarním radovánkám také patří hrabání trávy, listí, úklid starých větví ze zahrady, kypření zeminy pro nové kytičky, příprava truhlíků pro voňavé bylinky, kterými si zpestří své pokrmy.

Do úklidu po zimě se v dětském domově zapojují starší i mladší děti. Pod vedením vychovatelů zvelebují okolí domova. Při práci načerpají spoustu vědomostí, dovedností, zdokonalují se ve zručnosti. Odměnou jim je krásné prostředí, ve kterém tráví svůj dětský život. ...
Více informací


Aktuality

Nouzový stav v našem domově

clanek
V době nouzového stavu, který už trvá od jarních prázdnin jsou naše děti stále a jen doma. Dopoledne...

Sponzor Silnice Libereckého kraje

clanek
V zimě jsme nechali vyčistit areál od nebezpečných stromů. V prostorách, kde se nejvíce děti pohybuj...

To dáme!

clanek
Všechny školy jsou dnes prázdné, tiché. Ale v našem zařízení to žije 24 hodin denně. Vyhlášený no...

Nadace Terezy Maxové dětem poskytla notebooky

clanek
V posledních složitých dnech v uzavřeném zařízení vysvitlo sluníčko! Nadace Terezy Maxové děte...

Etiketa s Janem Čenským

clanek
Your chance pozvala na sobotu 23.3. naše 2 dospívající slečny v rámci projektu Začni správně do Gran...

Poděkování za pobyt v Itálii

clanek
V červnu letošního roku vyjelo 8 děti s doprovodem našich dvou tet na týdenní pobyt do ital...

Prázdniny v našem domově

clanek
Prázdniny mají děti letos opravdu pestré. Hned zpočátku prázdnin 12 dětí odjelo do ozdravoven v Peci...

Staňte se JEŽÍŠKEM dětí z DD

clanek

Vánoční trh na radnici

clanek
Děti spolu s tetami připravily vánoční dárečky, které pak měly možnost prodat na vánočním trhu ve Fr...

Zahájení sezóny jara!

clanek
Jarní prázdniny jsme v pátek 8.3.2019 zakončili prvním opékáním vuřtů. I přesto, že počasí nebylo úp...
Domů Dětský domov, Frýdlant, Větrov 3005, příspěvková organizace

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign