Archive for Akce

Začni správně!

Dne 8. 12. 2018 jsme se zúčastnili akce „Vánoční tematické setkání“. Akci pořádala nezisková organizace „Začni správně“, která pomáhá mladým lidem z dětského domova nebo pěstounské péče, aby se po odchodu postavili na vlastní nohy a byli schopni žít plnohodnotný a samostatný život. Pro děti byl připravený bohatý program: vánoční dílničky, hry, fotokoutek, dárečky, jídlo a pití, vánoční koledy. Akce se nám moc líbila 😄.
Gabriela Novotná

Sociální automobil v pronájmu od firmy Kompakt, s.r.o.

V pondělí 29.10.2018 k nám zavítal zástupce firmy Kompakt s.r.o. Poděbrady pan Bc. Zdeněk Maruška s manželkou, aby nám předali sociální auto výměnou za staré na dalších 6 let. Auto v našem zařízení je velmi potřeba zejména k zajištění odvozu dětí do mateřské školy, k lékařům a zásobování.
Děkujeme všem firmám, které projekt „Sociálního auta“ finančním příspěvkem pro nás podpořily (viz loga na obrázcích)!
Mgr. Věra Dunajčíková

dav

dav

dav

dav

Děti dětem

Na pozvání Jarmilky Dolejškové z Klubu přátel dětí dětských domovů o.s. v Novém Strašecí jsem se vydali na X.ročník benefičního koncertu DĚTI DĚTEM. Teta ředitelka řídila, teta Pavla navigovala. Sára, Adéla a Mário se starali o to, aby cesta tam i zpět byla příjemná vyprávěním vtipů, zážitků ze školy a z benefičního koncertu.
V průběhu koncertu se představily děti z DD Olomouc, Tachov, Žatec a Sázava. Hostem večera byla paní Hanka Křížková a celý průběh moderoval pan Honza Lukavský. Výtěžek z dobrovolného vstupného je věnován onkologicky nemocným dětem.
Koncert se nám velmi líbil a slíbili jsme, že i náš domov se v příštím roce zúčastní nejen jako host, ale i jako vystupující.
Mgr. Věra Dunajčíková

Den s firmou SoftwareONE Czech Republic s.r.o.

Středeční den 17.října 2018 byl společným dnem plným aktivit s manažery firmy SoftwareONE. Dopoledne se manažeři věnovali úklidu areálu, výsadbě okrasných keřů a rostlin u vstupu do budovy, natírání plotů u jednoho z domečků a vyklizení starého zařízení z uzavřené budově na Větrově.
Po návratu dětí ze škol a školky měla firma připraveno spoustu aktivit na celé odpoledne:
posilování, jógu, kurz líčení, sbírání známek, kroket na zahradě, seznámení se psem a jak se k němu chovat, kreativní koutek, fotbal, badminton a spoustu dalších aktivit.
Odpoledne uběhlo velmi rychle a děti se s „velkými kamarády“ jen těžko loučily. Vždyť to bylo krásné odpoledne plné her a zážitků!
Děkujeme nejen za krásné odpoledne, ale i za finanční dar na výsadbu rostlin a okrasných keřů.
Mgr. Věra Dunajčíková

Jarmarky s Albertem 12.12.2015

ALBERT_NAHLED