Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Jak se nám dnes žije - v uzavřeném zařízení Covidem

Jak se nám dnes žije - v uzavřeném zařízení Covidemobrázek dětí

Coronavirus sice uzavřel školy, výuka v dětském domově však probíhá stále. Je to pro nás všechny složitá doba, kdy se musíme potýkat s novými nečekanými situacemi a problémy, které je potřeba pohotově řešit. Občas trochu bojujeme s technikou a některé děti by raději chodily už do školy, ale situaci zvládáme nejen díky kmenovým zaměstnancům, kterým za jejich přístup a ochotu patří velký dík, ale také díky dobrovolníkům, kteří nám s distanční výukou pomáhají. Všem patří velké poděkování. Některé děti od 12. 4. začnou chodit alespoň částečně do školy, pro nás se však nic nemění, stále budou děti, které zůstávají doma na distanční výuce, včetně dětí z mateřských škol.

Tato doba je pro všechny velmi složitá a těžká a děti to prožívají o to více. Chybí jim kontakt se spolužáky, s kamarády z kroužků. Distanční výuka je pro některé složitá, nedokáží se soustředit a nebaví je. Sami říkají, že by byly raději ve škole. Škola pro ně není pouze místem vzdělávání, ale místem, kde navazují nová přátelství, což je pro všechny děti, a pro děti z dětského domova v rámci socializace, nutné. Jsme rádi za možnost poslat v dubnu a v květnu několik dětí na ozdravný pobyt do Špindlerova Mlýna. Děti se dostanou do jiného prostředí, poznají nové kamarády a ani ve školní přípravě nebudou zahálet.

Všichni zaměstnanci dětského domova se snaží jim dny zpestřit. Chodí na výlety do přírody, začínají si zvelebovat zahrady, na velikonoce si nadílku hledaly na zahradě. Díky slunečnému počasí už opékaly vuřty, na což se děti moc vždy těší. Pod vedením tety Marty se děti zapojily do soutěže malých kuchařů Zdravá pětka a musíme děti pochválit, jsou to velmi šikovní kuchaříci.

Mgr. Pavlína Stavinohová, vedoucí vychovatelka