Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Tajný výlet

Tajný výletDatum konání:
2.10.2021

V sobotu 2. 10. 2021 ráno jsme se probudily a měly jsme přichystané batůžky se svačinou. Tety nám oznámily, že jedeme na výlet. Bylo to velké překvapení. Odjížděli jsme z autobusového nádraží. Jeli jsme cca 2 hodiny, cesta byla plynulá, nikomu nebylo špatně.

Konečně jsme dojeli do cíle. Po dlouhé cestě jsme se zastavily u ZOO Safari ve Dvoře Králové. Paní ředitelka pro nás připravila tajný výlet za zvířaty. Byli jsme natěšení! Před vstupem jsme se ještě nasvačili, každý jsme měli to, co jsme si na výlet připravili. Většinou to byla houska, chléb nebo rohlíky. Jedna moc hodná teta nám dokonce upekla buchtu.

Jeli s námi celkem 3 tety a paní ředitelka. Také jsme se dozvěděli, že jsme adoptovali zvířátko – Oslíka zakrslého. Byli jsme moc rádi.

Dosvačily jsme a velké děti si každý vzal na starost jedno malé dítě, které měl po celou dobu v ZOO na starosti. Přišli jsme tam a první zvířátko, které jsme viděli, byl plameňák. Malé děti byly udivené a spousta velkých taky. Viděli jsme plno dalších krásných zvířátek, hady, žáby různé druhy ptáků, různé druhy opiček. Udělali jsme si taky malou přestávku u vláčku. Malé děti nasedly a k nim se přidaly dvě velké holky. Byla to sranda, děti pokaždé co projížděly kolem tet a ostatních dětí, mávaly a pokřikovaly a tety byly rády, že se tak dobře baví a že se jim to líbí. Prošli jsme další cesty, kde byla další spousta zvířátek. Už jsme měli hlad, a tak nás tety pozvaly na párek v rohlíku nebo na hranolky. Většina dětí si dala hranolky. Bylo to vynikající, pochutnali jsme si a po dobrém jídle jsme se odebrali na hřiště. Po cestě jsme viděli například buvoly a další jiné zvířátka. Na hřišti běhaly jak malé, tak i velké děti. Všichni jsme si to moc užily. Paní ředitelka nám u hřiště koupila zmrzlinu, moc dobrou, smetanovou. Moc nám všem chutnala. Po zmrzlině jsme vyrazili dál, viděli jsme žirafy, zebry, hrochy a další zvířata. Po cestě zpět ze hřiště jsme si řekli, že už pojedeme zpět domů. Velké děti si ještě šly koupit něco dobrého a malé děti šly s tetami k autobusu. Když jsme se všichni u autobusu sešli, dostali jsme ještě odměnu – nádherný blok s obrázky zvířat, které jsme mohli vidět v ZOO a také tužku se vzory.

Paní ředitelce a tetám jsme všichni poděkovaly a vyrazili jsme na cestu domů. Všichni jsme dorazili v pořádku domů.

Adéla B. (13 let)