Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Víkendové putování za přírodou a dinosaury

Víkendové putování za přírodou a dinosauryDatum konání:
14.1.2023
Datum ukončení:
15.1.2023

V sobotu jsme s dětmi zabalily do baťohů svačinu, pití a vydali se do hor.  Čekala nás vyhlídka Paličník, kterou jsme chtěli pokořit. Autobus nás vyvezl na Smědavu, odkud jsme pokračovali po zelené k Černé Smědé. Pokračovali jsme na  Předěl, kde jsme se napojili na modrou, vyrazily Pod Klínový vrch.   Z Pod Klínového vrhu cesta pokračovala po žluté k vysněnému Paličníku.

Na vyhlídku se odvážilo pouze pár z nás, byli nadšeni výhledem a pocitem, že došli až na vrchol, i když foukal silný vítr. Po zdokumentování zdolání cíle se pokračovalo dolu k Bártlově boudě, odkud nám jel autobus nazpět. Tento poslední tříkilometrový úsek byl strmý a kamenitý, děti to ale zvládly skvěle.

Dohromady náš výlet měl 10km, zvládli to úplně všichni, i ta nejmenší které jsou 4 roky.

Tímto víkend neskončil a v neděli se putovalo za dinosaury do Dinoparku v Liberci. Po obědě jsme nasedli do vlaku a už směřovali do Liberce. V Dinoparku si mohli názorně představit, jak se vyvíjel svět, zvířata a lidstvo. Po prohlídce se děti vyřádily vzábavním parku, kde je plno prolézaček, skluzavek. Nikomu se nechtělo domů, ale čas je neúprosný, ani jsme se nenadáli a už seděli ve vlaku na cestě zpět domu.

Každou neděli večer si sedneme a povídáme o všem možném, co se událo v týdnu, co je nejvíce zaujalo, zážitky. Tuto neděli vyprávěli o zážitcích, které zažily v sobotu a neděli, některým se líbil výlet do hor, jiným do Dinoparku.

Pro mě je nejdůležitější, že si každý z tohoto víkendu odnesl své zážitky, v jejich očích jsem viděla jiskřičky štěstí a veselí.